Τιμητική διάκριση για τον φοιτητή του Τμήματος Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κ. Ιωάννη Κουρουτζή αποτελεί η βράβευσή του στο 50ο Πανελλήνιο Συνέδριο του Εθνικού Συνδέσμου Νοσηλευτών Ελλάδος για την εργασία, η οποία εκπονήθηκε υπό την επίβλεψη της Καθηγήτριας Μαλλιαρού Μαρίας.
![πανεπιστημιο θεσσαλιας μεταπτυχιακο](https://youthspot.gr/wp-content/uploads/2021/12/panepistimio-thessalias.jpg)
Η εργασία ήταν σχετικά με τον σχεδιασμό και αξιολόγηση σεμιναρίων εκπαίδευσης σε προηγμένες κλινικές δεξιότητες για φοιτητές νοσηλευτικής.