Το Γραφείο Μεταφοράς Τεχνογνωσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης σας προσκαλεί στο διαδραστικό διήμερο “MITOS #3 – IPR & Open Innovation Training” που πραγματοποιείται στο πλαίσιο του έργου “EntreUnity” με τη χρηματοδότηση του European Institute of Innovation & Technology (EIT)!
![πανεπιστήμιο κρήτης](https://youthspot.gr/wp-content/uploads/2023/05/panepistimio-kritis-open-innovation-training.jpg)
16-17 Μαΐου 12:00-15:00
Αίθουσα Ε324, 1ος όροφος – Τμήμα Μαθηματικών
Δήλωση συμμετοχής: bit.ly/mitos-3
Ας σκεφτούμε στρατηγικά: Πώς πάμε από την επιστημονική γνώση στην καινοτομία με εμπορική αξία; Τι δυνατότητες έχουμε προστατεύοντας την διανοητική μας ιδιοκτησία;
Ένα διαδραστικό διήμερο με παρουσιάσεις, ανοιχτές συζητήσεις και case studies με θέμα το IPR και το Open Innovation. Απευθύνεται σε μεταδιδάκτορες, υποψήφιους διδάκτορες και μεταπτυχιακούς φοιτητές της πανεπιστημιακής κοινότητας.