Μουντιάλ: η Αργεντινή 3-0 την Κροατία, είναι στον τελικό

Πριν από λίγα λεπτά τελείωσε ο ημιτελικός ανάμεσα σε Αργεντινή και Κροατία με την Αργεντινή να κερδίζει 3-0 και να περνάει στον τελικό της Κυριακής.

αργεντινή

Θα λέγαμε ότι απλά η Αργεντινή έδειξε την ανωτερότητά της. Μέχρι το 30ο λεπτό το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με την Κροατία να έχει και λίγο την πρωτοβουλία των κινήσεων. Και ήταν ό Άλβαρες αυτός που “πάγωσε” τους Κροάτες. Ανατράπηκε από τον Λιβάκοβιτς και ο Λιονέλ Μέσι από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-0.

Δύο λεπτά μετά ο Άλβαρες ξανά έκανε μία τρομερή κούρσα, πέρασε όποιον έβρισκε μπροστά του και με τη βοήθεια της τύχης (καθώς πήρε τρεις κόντρες) έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι…οι Κροάτες αν και έκαναν αλλαγές δεν μπόρεσαν να απειλήσουν την εστία της Αργεντινής. Το τρίτο γκολ της Αργεντινής ήταν και το ομορφότερο..ο Μέσι αφού έκανε τα μαγικά του έδωσε την κατάλληλη στιγμή πάσα-έτοιμο γκολ στον Άλβαρεζ, ο οποίος έκανε το 3-0.